Цивільний захист Карта укриттів

Ти як? Військомат Центр зайнятості АМУ Захист прав споживачів
На конференції «Сталий Миргород» представлено Програму комплексного відновлення території
2025-07-19

18 липня Миргород став епіцентром стратегічного діалогу. У місті відбулася масштабна конференція «Сталий Миргород», присвячена презентації ключових напрацювань Програми комплексного відновлення території Миргородської міської територіальної громади (ПКВ Миргородської громади).

Цей важливий документ розроблявся з листопада 2024 року під координацією Миргородської міської ради за технічної підтримки ООН-Хабітат та її імплементаційних партнерів — ГО «Ro3kvit Урбаністична коаліція для України», «Restart», а також «IMPACT Initiatives» в рамках проєкту «На шляху до інклюзивного та стійкого відновлення міст в Україні», що фінансується урядом Федеративної Республіки Німеччина в особі Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку (BMZ).

Програма була створена завдяки збору та аналізу даних, спільним семінарам, консультаціям із громадськістю та фаховим обговоренням. Такий підхід дозволив точно визначити унікальні потреби громади та сформулювати чіткі пріоритети її розвитку.

Конференція стала справжнім майданчиком для відкритого діалогу, обміну досвідом та пошуку рішень, що працюють. Захід об’єднав понад 100 учасників з різних регіонів України та з-за кордону: депутатів, представників органів влади, керівників територіальних громад, громадських організацій, міжнародних партнерів.

Вітальне слово виголосив Миргородський міський голова Сергій Соломаха. Учасники зустрічі привітали випускницю Миргородського ліцею ім. Тараса Шевченка Дар’ю Нечепаєву, яка склала на 800 балів Національний мультипредметний тест. Вона отримала грошовий сертифікат від народного депутата України Олега Кулініча. Також кілька учасників конференції були відзначені грамотами та подяками Верховної Ради України — як символ визнання їхнього внеску в розбудову громади.

З вітальним словом до учасників конференції звернулася і Олена Шуляк, голова Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування. Її виступ підкреслив важливість взаємодії між законодавчою владою та громадами у процесі відновлення країни. Слова підтримки стали важливим сигналом про відкритість до діалогу, партнерства та спільного пошуку ефективних рішень.

Особливу увагу привернули виступи міжнародних партнерів. Мартін Брайтмайєр, заступник керівника відділу співробітництва Посольства Німеччини в Україні, та Гвендолін Меннетріє, голова Офісу ООН-Хабітат в Україні, відзначили злагоджену співпрацю з Миргородською громадою та потенціал ПКВ як інструменту сталого розвитку.

Професійну частину конференції відкрила заступниця начальника управління архітектури та державного архітектурно-будівельного контролю Миргородської міської ради Оксана Бессонова. Вона детально представила структуру та логіку ПКВ, розповіла про зібрані дані, проведені семінари, аналітичну роботу, яка лягла в основу документа.

Погляд обласного рівня представила заступниця директора Департаменту будівництва, містобудування і архітектури, житлово-комунального господарства та енергетики Полтавської обласної військової адміністрації — начальниця управління містобудування і архітектури Ірина Особік. Вона високо оцінила якість ПКВ Миргородської громади та підкреслила, що документ містить стратегічні рішення, які можуть бути масштабовані для інших громад області.

У рамках конференції відбулися три тематичні панельні дискусії.

Перша дискусія, яку модерувала Ірина Особік,  була присвячена інституційній та просторово-планувальній спроможності. Одним із учасників цієї панелі був народний депутат України, голова підкомітету з питань рентних платежів, екологічного податку та оподаткування АПК Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Олексій Устенко. Він відзначив успіхи Миргорода в реалізації інфраструктурних проєктів і звернув увагу присутніх на актуальність ідеї створення індустріальних парків. 

Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан наголосив на важливості  розробки громадами стратегічних документів та наявності у них валідних даних як основи успішного управління. А Сергій Швайка, заступник міського голови – начальник управління комунальних ресурсів, відзначив важливість уміння керувати власними ресурсами та  підняв проблему з використанням наявних на території громади державних земель.

Друга дискусія стосувалась теми енергетично сталого розвитку. Обговорювалися практичні підходи до енергоефективності, зокрема використання сонячної енергії. Наталія Молочко, заступниця міського голови – начальниця управління економічного розвитку та інвестицій, поділилася досвідом громади в цьому напрямку, а представники міжнародних організацій, бізнесу та аналітики підкреслили важливість співпраці. Особливо зворушливо прозвучала ініціатива директора ПрАТ «Миргородський завод мінеральних вод» Костянтина Кряжева — допомогти забезпечити енергонезалежність дитячих садочків Миргородської громади.

Експерт з технічних питань ГО «Екоклуб» Дмитро Сакалюк, який і модерував цю панель, наголосив на необхідності обґрунтованого та зваженого підходу при впровадженні сонячної енергетики. Виконавчий директор Асоціації енергоефективних міст Святослав Павлюк підкреслив важливість структурування громадами стратегічних документів. Варто відзначити, що Святослав Павлюк є візіонером енергоефективності в Україні, а Дмитро Сакалюк — успішнішним реалізатором проєктів із впровадження сонячної енергетики.

Третя панельна дискусія, яку модерувала голова ГО “Коліщата” Тетяна Усик,  була присвячена формуванню ветеранської політики. Її учасники — представники ветеранських організацій, органів місцевого самоврядування, Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини та санаторно-курортного бізнесу обговорили потреби ветеранів, необхідність злагодженої політики, створення центрів підтримки та реабілітації, а також залучення інфраструктури громади до ветеранських програм.

Олександр Гуржій, секретар Миргородської міської ради, розповів про формування ветеранської політики в громаді та окреслив бачення щодо її подальшої реалізації.

Цей захід став важливою віхою у формуванні оновленого стратегічного бачення розвитку Миргородської громади. Він засвідчив готовність діяти згуртовано, системно та відкрито до партнерства. Залучення державних структур, міжнародних інституцій і представників громадськості до спільного обговорення — це запорука ефективного відновлення та сталого майбутнього.

Миргородська міська рада висловлює щиру подяку Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, Офісу ООН-Хабітат в Україні, уряду Федеративної Республіки Німеччина та всім, хто долучився до створення Програми комплексного відновлення та організації конференції «Сталий Миргород».

ОГОЛОШЕННЯ
     
Вакансії

Потреба в працівниках станом на 21 липня

 

     
     
Оголошення

 Збори з формування складу Молодіжної ради

     
     
Увага

Інформація щодо наявності податкового боргу серед жителів громади станом на 01.07.2025 року

     
Архів оголошень
Poll ID 0 does not exist.

Міста-партнери

КП Тепловодсервіс

КП Миргородська управляюча компанія

Полтавська обласна рада

Полтавська ОДА

МИРГОРОДСЬКА МІСЬКА РАДА
  Адреса: 37600, м. Миргород, вул. Незалежності, 17, Тел.: 5-25-01,
E-mail: [email protected]